Motto

I ten nejsilnější protivítr se jednou otočí a napne ty správné plachty.

David ULIČNÍK

   S lehkostí se pohybuje v mnoha pěveckých stylech od jazzu, přes muzikál až po svět klasické hudby. Stal se interpretem náročných muzikálových rolí. Účinkoval v muzikálech Vlasy, Starci na chmelu, Kleopatra, Dracula, Galileo, Evita a dalších. Mezi své nejvýraznější role v tomto žánru řadí Jeana Valjeana ze slavných Bídníků (Les Misérables), nebo amerického vojáka Johna z muzikálu Miss Saigon, za které byl nominován na cenu Thálie.

 

 Během krátkého času měl možnost účinkovat v nejvýznamnějších scénických dílech Leonarda Bernsteina u nás i v zahraničí. Pod vedením Caspara Richtera, šéfdirigenta Vídeňských spojených scén, se podílel na mezinárodním nastudování jevištního oratoria The Mass (Mše), představil se jako Tony v karlínské inscenaci West Side Story. Své úspěchy na tomto poli završil titulní rolí v groteskní opeře Candide ve Státni opeře Praha. Z dalších rolí moderního repertoáru na pomezí vážné hudby si cení také koncertního nastudování Gershwinovy opery  Porgy a Bess, ve které zazářil jako záporný hrdina Sportin´Life. V roce 2010 nastudoval roli Monostata v opeře W. A. Mozarta Kouzelná flétna na jevišti Státní opery Praha.

 

 Je členem vokální senzace 4TET. Toto seskupení nepřehlédnutelných pěveckých osobností sklízí úspěchy doma i v zahraničí jedinečnou kombinací skvělých hlasů a humorné interpretace. Na svém kontě mají tři řadová alba, která jsou ověnčena řadou ocenění, včetně zlatých a platinových desek.

 

 Na svém výletě do světa populární hudby David představil několik zajímavých hudebních ukázek. Album Hladina zvlněná je důkazem, že i v tomto žánru lze natočit písně s inteligencí a vkusem. Jako host velkého vánočního turné Evy Urbanové pak uvedl českou verzi velkého francouzského hitu Znamení z repertoáru zpěváka Johhnyho Hallydaye.

 

 Svůj aktuální koncertní program IN CONCERTO nastudoval se skladatelem a multiinstrumentalistou Jiřím Škorpíkem a zaměřil jej především na původní skladby, populární světové písně a italské árie známé i z podání těch nejzářivějších hvězd operního nebe. Na technice klasického zpěvu pracoval osm let pod vedením uznávané profesorky Marty Boháčové.

 

 V současné době je Davidovou domovskou divadelní scénou divadlo Hybernia. Zde vystupuje jako komisař Geoffrey Hudgens v muzikálu Přízrak Londýna a dále v roli veřejného žalobce Fouquier - Tinvilla v muzikálu „Antoinetta - královna Francie“, ze tuto roli byl v roce 2014 nominován na divadelní cenu Thálie.

 

Created by SOVA NET : Webdesign | Optimalizace pro vyhledávače | Redakční systém