Motto

I ten nejsilnější protivítr se jednou otočí a napne ty správné plachty.

MF PLUS - David Uličník: MÁM RÁD HUDBU PLNOU EMOCÍ!

Rozhovor pro týdeník MF PLUS (č.17/duben 2004)
MÁM RÁD HUDBU PLNOU EMOCÍ!

Hraje a zpívá Jeana Valjeana v Bídnících a za tuto roli byl nominován na cenu Thálie. Je milovníkem rychlých aut a buduje si stáj sportovních vozů. Zpívání se nevzdá.
* Začněme tedy těmi auty. Proč se zaměřujete především na německé značky?
Je to hlavně srdeční záležitost. Do popředí stavím onu pověstnou německou preciznost, skvělé ladění motorů, podvozků a vůbec cit pro stavbu dravých sportovních vozů. A ještě musím dodat, že zmíněná sbírka je teprve v plenkách. Ovšem, tohoto koníčka se nehodlám nikdy vzdát!
* Jak se to stalo, že jste multimilionářem?
Já jsem multimilionářem hlavně co se týče vlastnictví pocitů a plánů...
* Od kolika let zpíváte a kdy jste se rozhodl pro zpěv coby životní obživu?
Já zpíval už jako dítě. Neustále. Bohužel bez uznání a k nelibosti svého okolí. Ale na pódiu jsem stál poprvé v sedmnácti se svou první rockovou kapelou. Na "vážno" to začalo až po úspěšném konkurzu na muzikál Vlasy.
* Co je podle vás momentálně v našem showbyznysu nejtěžší?
Nejtěžší? Vydržet! Nenechat se ze své cesty vykolejit od různých "pravdozvěstů", kterých je v téhle branži víc než dost. Nezaprodat se nějaké vidině s příslibem skvělých zítřků.
* Chcete se preferovat coby sólista, nebo spíše člen skupiny?
Dělám hlavně to, co těší mě a mám radost, když se výsledky líbí i jiným. Moje práce je barevná a každý směr - muzikály, 4TET, zpívaný dabing, kapela, můj připravovaný sólový projekt - má svoje vlastní kouzlo. Tahle rozmanitost je skvělá a rozhodně bych se jí nerad vzdával. V podstatě jsem sólista. Rád o sobě rozhoduji sám a směřuji tam, kam mi srdce velí, proto připravuji svůj sólový projekt. To ale neznamená, že z tohoto důvodu přestanu spolupracovat s lidmi, kteří mě obohacují a s nimiž je spolupráce opravdovou radostí. To platí nejen pro Ú.R.B, ale hlavně pro 4TET
* Proč název Úplně rovný banán, kdo ho vymyslel?
To byla taková shoda náhod... Ale nás všechny tento název doslova nadchnul a fanynkám se líbí obzvlášť.
* Vy sám jste už někdy v životě viděl úplně rovný banán?
Jeden takový exemplář nám byl doručen firmou zabývající se exportem tohoto exotického ovoce, doslova jako klenot, který se urodí a dozraje přibližně jednou za sto let.
* A v showbyznysu rovného člověka?
Já mám pocit, že je to jako v každém jiném odvětví byznysu. Na své cestě potkáte pár lidí, kteří jsou rovní, upřímní a dokonce mají
chuť a vůli vám pomoct. Těch už jsem pár potkal a jsem za to velmi vděčný. Na druhé straně stojí "armáda hlav zauzlených bez ostychu, bez nadání" a ta číhá jen na to, kterak vás využít, zneužít, přeskočit a zničit! [zpět]
Created by SOVA NET : Webdesign | Optimalizace pro vyhledávače | Redakční systém